Świetliki dachowe

Podstawową zaletą proponowanych przez nas pasm świetlnych jest optymalne doświetlenie pomieszczeń. Zastosowanie pasm świetlnych daje możliwość doświetlenia dużej powierzchni światłem dziennym.

Oferowane przez firmę pasma wykonywane są z profili aluminiowych lub stalowych i malowane proszkowo w/g RAL na dowolny kolor. Pasma świetlne wykonane są najczęściej z poliwęglanu umieszczonego w konstrukcji aluminiowej. Grubości poliwęglanów wahają się od 6 do 25 mm i więcej. Mogą być opalizowane lub przeźroczyste. Pasma świetlne posadowione są na cokołach wynoszących je ponad poszycie dachu. Cokoły mogą być samonośne tj. oparte na płatwiach czy dźwigarach przenoszące obciążenia z pasma bez dodatkowej podkonstrukcji. Najczęściej wykonane są jednak z blachy stalowej, rzadziej konstrukcji betonowej lub drewnianej.

Do posadowienia pasma mogą być wykorzystane istniejące cokoły np. po wcześniejszych pasmach świetlnych. Pasma świetlne mogą być łukowe lub dwuspadowe. Mogą być wzdłuż kalenicy, w poprzek kalenicy lub umieszczone równolegle do niej. Spotykane wielkości pasma to szerokość od 80 do 600 cm i długość nieograniczona. Pasma mogą być wyposażone w klapy do funkcji przewietrzania lub jako klapy dymowe, rzadziej wyłazy dachowe.